AI-zichtbaarheidsindex · Gepubliceerd op · Bijgewerkt op

    AI-zichtbaarheidsindex voor makelaars in Marbella, augustus 2026

    Welke makelaarskantoren ChatGPT, Google AI Mode, Gemini en Claude noemen bij kopersvragen over Marbella: 3.892 antwoorden op 20 vragen in acht talen, 61 kantoren gerangschikt op positiegewogen aandeel in aanbevelingen, elke naam handmatig geverifieerd. Met het volledige rapport en de data als download.

    Wie AI aanbeveelt wanneer kopers vragen stellen over Marbella

    Kopers vragen ChatGPT welke makelaar ze moeten kiezen, typen er hun woningzoekopdrachten in en vragen hoe kopen in Spanje precies werkt. Gedurende één week in augustus stelden we vier AI-assistenten twintig van zulke vragen over Marbella, in de acht talen die de kopers spreken. We legden elk makelaarskantoor vast dat in de antwoorden werd genoemd. Bij elf van de twintig vragen is het noemen van een makelaar het antwoord, van "welke makelaar moet ik kiezen" tot "villa’s te koop in Marbella". Alleen die elf tellen mee voor de ranglijst. Elke naam is gecontroleerd aan de hand van een echt, actief bedrijf.

    Grafiek

    Aandeel in aanbevelingen · positiegewogen · aanbevelingsantwoorden

    1Panorama Properties13%609
    2Engel & Völkers10%515
    3Drumelia8%420
    4DM Properties - Knight Frank6%339
    5Nordica Marbella4%221
    6Real Deal Estates3%127
    7Bromley Estates2%128
    8The Agency Marbella2%109
    9Homerun Brokers2%125
    10Lucas Fox2%115

    aandeel · vermeldingen, uit 1.388 gelezen aanbevelingsantwoorden

    3.892antwoorden van assistenten vastgelegd gedurende de week, voor elke vraag en elke assistent
    20kopersvragen in acht talen; elf daarvan bepalen de ranglijst
    1.404antwoorden op die elf, waarvan 1.388 naam voor naam gelezen
    5.783makelaarsnamen in die antwoorden, de noemer van elk aandeel hier
    101geverifieerde bedrijven, 61 gerangschikt en 40 vermeld
    16%van de gelezen antwoorden noemt helemaal geen makelaar

    Vijf bevindingen

    Wat de assistenten zeiden

    1. 1
      Twee zelfstandige kantoren uit Marbella staan in zeven van de acht talen bovenaan. Het wereldwijde merk staat in één taal bovenaan, en dat is het Spaans.

      Panorama Properties staat in vijf talen op de eerste plaats en Drumelia in nog twee: Zweeds en Noors. Engel & Völkers, genoemd in 515 antwoorden en tweede in het totaalklassement, staat alleen in het Spaans bovenaan. Het verschil in aandeel in aanbevelingen is vier tiende procentpunt: de kleinste voorsprong in het onderzoek. In alle andere talen noemen de assistenten een lokaal kantoor vóór het internationale merk.

    2. 2
      De meeste antwoorden geven de koper een lijst van vier of vijf namen.

      84% van de antwoorden op de makelaarsvragen en woningzoekopdrachten noemt minstens één kantoor. Antwoorden die iemand noemen, geven gemiddeld 5,0 namen. Minder dan 1 op de 5 antwoorden noemt niemand; in het Zweeds is dat ongeveer 1 op de 9. Voor een makelaarskantoor is de vraag of het op die lijst staat.

    3. 3
      Onder de koplopers verandert de lijst met de taal van de koper, richting kantoren die die nationaliteit bedienen.

      Zweedse antwoorden plaatsen twee Zweedse ketens, Fastighetsbyrån en Bjurfors, bij de eerste vijf. Het door Zweden opgerichte Nordica Marbella staat vijfde. Nederlandse antwoorden plaatsen Excellent Marbella vierde en Costas & Casas net buiten de eerste vijf, beide gericht op Nederlandstalige kopers. Franse antwoorden noemen L'immobilière de Marbella, Duitse antwoorden Leon Müller Marbella Estates, dat vrijwel alleen in het Duits is vastgelegd, en Deense antwoorden het Deense Marbella & Co. De assistenten koppelen kopers aan makelaars uit hun eigen land.

    4. 4
      Twee kantoren staan in elke markt bij de eerste vijf. De rest van elke lijst is lokaal.

      Panorama Properties en Drumelia staan in alle acht talen bij de eerste vijf. Engel & Völkers en Diana Morales Properties - Knight Frank staan er elk in zeven; beide ontbreken alleen in het Zweeds. Daaronder lopen de lijsten uiteen: over alle 28 taalparen komen gemiddeld 3,7 van de 5 namen overeen. Vier paren delen slechts twee namen en Zweeds deelt met geen enkele andere taal meer dan drie. Een meting in alleen het Engels zou missen wat Scandinavische, Nederlandse en Franse kopers te horen krijgen.

    5. 5
      De assistenten lezen op idealista, op de eigen websites van de kantoren en op overheidsportalen.

      idealista.com is de meest geraadpleegde afzonderlijke bron (612 bronvermeldingen). De Junta de Andalucía (407) wordt vaker gelezen dan elke makelaarswebsite behalve die van Panorama. De belastingdienst (125) wordt vaker gelezen dan de meeste makelaarswebsites in deze markt, omdat kopers vragen naar het proces en de kosten, niet alleen naar woningen.

    De ranglijst

    Gerangschikt op aandeel in aanbevelingen

    Van de 1.404 antwoorden op de elf makelaarsvragen en woningzoekopdrachten konden er 1.388 naam voor naam worden gelezen. Daarvan noemden er 1.168 minstens één identificeerbaar bedrijf, samen goed voor 5.783 makelaarsnamen. Daarom bevat dit rapport zowel het cijfer 3.892 als het cijfer 5.783: het eerste telt antwoorden op alle vragen, het tweede telt namen in de antwoorden op elf daarvan.

    Grafiek

    Van 3.892 antwoorden naar één noemer

    3.892antwoorden vastgelegdelke vraag, elke assistent, gedurende de week
    2.437lazen het actuele webde overige 1.455 antwoordden vanuit het geheugen van het model en staan in geen enkele tabel hier
    1.404vroegen welke makelaar te kiezen of zochten woningende zes makelaarsvragen en de vijf woningzoekopdrachten; de negen over proces en kosten worden apart gelezen en bepalen geen rangorde
    1.388naam voor naam gelezende overige 16 konden niet worden gelezen en vallen buiten alle tellingen
    1.168noemden minstens één makelaarskantoor16% noemde niemand

    Die 1.168 antwoorden gaven samen 5.783 makelaarsnamen, gemiddeld 5,0 per antwoord dat iemand noemde. Het totaal is hoger dan het aantal antwoorden, omdat één antwoord meestal meerdere kantoren noemt. Dit is de noemer waardoor elk aandeel in aanbevelingen in dit rapport wordt gedeeld.

    De tabel rangschikt op aandeel in aanbevelingen: het aandeel van dit bedrijf in al die namen. Een naam bovenaan een antwoord telt zwaarder dan een naam onderaan. Ook wordt gewogen naar de assistenten die kopers daadwerkelijk gebruiken. Het is dezelfde grafiek als in een Propelos-klantaudit, op dezelfde manier berekend. De positiecurve en de gewichten per assistent worden hieronder uitgewerkt. Vermeldingen is het gewone aantal antwoorden waarin het bedrijf wordt genoemd, ongeacht de gebruikte schrijfwijze. Elke naam is vóór publicatie handmatig geverifieerd als een echt, actief makelaarskantoor. Een geverifieerd bedrijf dat in minstens 20 gelezen antwoorden voorkomt, wordt gerangschikt. Een geverifieerd bedrijf dat minder vaak wordt genoemd, wordt met zijn aantal vermeld in de bijlage, zonder rangpositie, omdat een aandeel in aanbevelingen onder één procent bedrijven niet van elkaar onderscheidt.

    De eerste tien combineren een internationaal merk, gevestigde lokale koplopers, een door Zweden opgericht kantoor dat sinds 1981 actief is, een klein adviesbureau en twee bedrijven waarvan de assistenten de websites vaak lezen: Homerun Brokers, het zevende meest geciteerde makelaarsdomein in de gegevensverzameling, en The Agency Marbella. Wat een bedrijf publiceert, voorspelt zijn positie hier beter dan zijn omvang.

    Grafiek
    MakelaarskantoorAandeelVermeldingen
    1Panorama Properties13%609
    2Engel & Völkers Marbella10%515
    3Drumelia8%420
    4Diana Morales Properties - Knight Frank6%339
    5Nordica Marbella4%221
    6Real Deal Estates (Realty Group SL) *3%127
    7Bromley Estates2%128
    8The Agency Marbella2%109
    9Homerun Brokers2%125
    10Lucas Fox2%115
    11Marbella Hills Homes2%92
    12Spain Realty Estate2%104
    13Solvilla2%103
    14Marbella Estates1%111
    15Space Real Estate1%73
    16Marbella Luxury Homes1%63
    17Nevado Realty1%81
    18Excellent Marbella<1%61
    19Sotheby's International Realty<1%55
    20Rueda y Toro<1%38
    21Marbella For Sale<1%51
    22MPDunne & Hamptons International<1%74
    23Pure Living Properties<1%55
    24Nomad Realty<1%51
    25Maisons de Rêve<1%40
    26Costas & Casas<1%64
    27La Sala Homes<1%45
    28L'immobilière de Marbella<1%39
    29Villa One<1%30
    30Fastighetsbyrån<1%38
    31Costa del Sol Property<1%42
    MakelaarskantoorAandeelVermeldingen
    32Leon Müller Marbella Estates<1%45
    33Bjurfors<1%41
    34Marbella Property Agency<1%32
    35Marbella & Co<1%42
    36Gilmar<1%58
    37Vamoz Marbella<1%45
    38HHomes Real Estate<1%41
    39Serneholt Estate<1%35
    40Cilo Marbella<1%32
    41Roccabox<1%32
    42Marbella For You<1%36
    43Svensk Fastighetsförmedling<1%28
    44Swish Marbella<1%20
    45Terra Realty<1%23
    46I Find Marbella<1%23
    47Top House Marbella<1%29
    48Keller Williams Marbella<1%46
    49Costa Sunsets<1%25
    50Luxury Listings Marbella<1%26
    51Puente Romano Real Estate<1%23
    52Homenetspain<1%32
    53Libehomes<1%21
    54Marbella Property Box<1%31
    55Marbella Dream Living<1%23
    56Embassy Costa del Sol<1%23
    57Luisa Martín Properties<1%24
    58Mäklarhuset<1%24
    59SkandiaMäklarna<1%26
    60Crystal Shore Properties<1%21
    61Andalucia Realty<1%29

    * Werkt onder de naam Real Deal Estates en staat geregistreerd als Realty Group SL; de antwoorden gebruiken beide namen en beide tellen mee. De 61 gerangschikte kantoren hebben samen ongeveer 87 van de 100 punten van het aandeel in aanbevelingen; de rest is verdeeld over kantoren onder de grens en namen die niet konden worden geverifieerd.

    Geverifieerd, minder dan 20 keer genoemd, zonder rangschikking vermeld. Mónica Labord Properties (19), NHC Dallimore Marbella (19), HusmanHagberg (18), Stand Inmobiliario (18), Muse Marbella (17), Century 21 Sun (16), Innovative Property (16), Real Marbella Estate (16), Berkshire Hathaway HomeServices Spain (15), Immomarbel (15), MarBanús Estates (15), MarbeMar Estate (15), Avida Estate (14), Immo Krämer (14), 3SA Estate (13), Banús Property Marbella (13), Fine & Country (13), Prime One Living (13), Savills (13), Sun Properties Marbella (13), Every Home Marbella (12), Kristina Szekely International Realty (12), Costa Specialist (11), Dream Property Marbella (11), Lula Homes (11), One Living Estate (11), Airus Homes (10), Best House Marbella (10), HOMEMADE Estate Marbella (10), Marbella Star Homes (10), Mihous (10), Tecnocasa (10), Mojo Estates (9), The Marbella Agency (9), Teo, el Alquimista inmobiliario (8), Inmolux Group (7), Webster & Co (7), Helios Homes (4), Nordica Estates (4), Marchi Realty (3).

    Wie leidt per taal

    EngelsPanorama Properties15%
    SpaansEngel & Völkers11%
    DuitsPanorama Properties17%
    FransPanorama Properties12%
    NederlandsPanorama Properties14%
    ZweedsDrumelia10%
    DeensPanorama Properties11%
    NoorsDrumelia18%

    Het aandeel in aanbevelingen, uitgewerkt

    Hoe het aandeel in aanbevelingen wordt berekend

    Twee zaken bepalen de waarde van een vermelding: de positie in de lijst van het antwoord en welke assistent het antwoord gaf. Elke genoemde naam krijgt punten voor zijn positie. De punten per assistent worden gedeeld door alle punten die die assistent uitdeelde. De vier uitkomsten worden vervolgens gecombineerd op basis van het marktaandeel van elke assistent.

    Grafiek

    De positiecurve

    De eerste naam in de lijst van een antwoord is 1,0 waard, de tweede 0,87 en de derde 0,77. Dat daalt tot een minimum van 0,25, omdat assistenten hun belangrijkste aanbeveling vooraan zetten en kopers van boven naar beneden lezen. Positiecurve sp-2026-08a, dezelfde waarmee elke Propelos-klantaudit scoort.

    minimum 0,25 1,000,870,77 123456789101112 positie van de naam in de lijst van het antwoord
    Grafiek

    De gewichten van de assistenten

    Gewichtenset ws-2026-08a, voor de helft afgeleid van het gebruiksaandeel van de assistenten en voor de helft van het aandeel in verwijzingsklikken. Een assistent waarvan de antwoorden in een taal minder dan tien namen opleverden, blijft buiten de samengestelde score voor die taal om een meting op een te kleine basis te voorkomen. De resterende gewichten worden opnieuw genormaliseerd.

    ChatGPT0,55
    Google AI Mode0,25
    Gemini0,15
    Claude0,05

    De noemer: 5.783 namen van makelaarskantoren, gemiddeld 5,0 per antwoord dat een kantoor noemde, over de 1.388 antwoorden die naam voor naam zijn gelezen. Hoe de verzameling antwoorden tot dat totaal wordt teruggebracht, staat bij de ranglijst uitgelegd.

    Grafiek

    Aandeel in de aanbevelingen van elke assistent, top tien

    MakelaarskantoorChatGPT · 0,55Google AI Mode · 0,25Gemini · 0,15Claude · 0,05AandeelVermeldingen
    Panorama Properties10,5%18,8%12,8%9,1%13%609
    Engel & Völkers Marbella9,3%9,5%12,4%9,0%10%515
    Drumelia6,2%11,5%10,0%6,4%8%420
    Diana Morales Properties - Knight Frank7,4%3,1%8,9%3,2%6%339
    Nordica Marbella4,6%4,1%3,1%2,0%4%221
    Real Deal Estates (Realty Group SL)4,0%1,5%0,1%0,0%3%127
    Bromley Estates1,9%2,8%0,9%3,6%2%128
    The Agency Marbella2,4%2,4%0,6%0,0%2%109
    Homerun Brokers2,1%1,2%2,4%3,0%2%125
    Lucas Fox2,4%0,9%1,7%2,1%2%115

    De volledige berekening. Panorama Properties heeft 10,5% van de positiepunten van ChatGPT, 18,8% van die van Google AI Mode, 12,8% van die van Gemini en 9,1% van die van Claude. Gewogen:

    10,5 × 0,55 + 18,8 × 0,25 + 12,8 × 0,15 + 9,1 × 0,05 = 12,9, weergegeven als 13%

    Solvilla wordt in meer antwoorden genoemd dan Marbella Hills Homes (103 tegenover 92), maar staat lager, omdat de vermeldingen lager in de lijsten staan. Het ruwe aantal laat dat niet zien; de positiepunten wel. De vier aandelen worden ongerond gecombineerd en pas voor weergave afgerond. Een weergegeven 8% is dus altijd een groter aandeel dan een weergegeven 7%.

    Grafiek

    Wat de positie verandert

    MakelaarskantoorRang op vermeldingenRang op aandeelVermeldingenAandeel
    The Agency Marbella1181092%
    Marbella Hills Homes1411922%
    Marbella Estates10141111%
    Space Real Estate1715731%
    Marbella Luxury Homes1916631%
    Nevado Realty1517811%
    Excellent Marbella201861<1%
    Sotheby's International Realty221955<1%
    Rueda y Toro362038<1%

    Binnen de top twintig blijft elk ander kantoor op maximaal één positie verschil. Waar de twee ranglijsten uiteenlopen, staat het eerder genoemde kantoor boven het vaker genoemde kantoor. Dat sluit aan bij hoe een koper een antwoord van boven naar beneden leest.

    Taal voor taal

    Acht talen, acht selecties

    Dezelfde 20 vragen, gesteld in de eigen bewoordingen van elke taal. Elke lijst is gerangschikt op het aandeel in aanbevelingen binnen de antwoorden in die taal, met het aantal vermeldingen ernaast. De ring toont het aandeel aanbevelingsantwoorden in die taal dat minstens één kantoor noemt.

    Panorama Properties en Drumelia staan overal in de selectie, Engel & Völkers en Diana Morales Properties - Knight Frank overal behalve in het Zweeds; de rest van elke lijst is lokaal. De algemene rangschikking bundelt alle acht talen. Een kantoor dat in de meeste lijsten zesde of zevende staat, kan daardoor hoger eindigen dan een kantoor dat een kleine lijst aanvoert: Nordica Marbella staat in totaal 5e, met een vierde plaats in het Spaans, een vijfde in het Zweeds en Noors en overal elders een 5e tot 10e plaats. Deens en Noors hebben de kleinste steekproeven, 60 en 58 aanbevelingsantwoorden, en geven de richting van een kleine markt aan in plaats van een vaststaande rangorde.

    Grafiek

    Engels

    83%

    265 aanbevelingsantwoorden · 83% noemt een kantoor

    1. 1Panorama Properties15%133
    2. 2Engel & Völkers10%111
    3. 3Drumelia10%101
    4. 4DM Properties - Knight Frank8%84
    5. 5Nordica Marbella4%43

    Het wereldwijde merk en de lokale koplopers delen de lijst, met het door Zweden opgerichte Nordica Marbella op de vijfde plaats. Bromley Estates staat 6e en Homerun Brokers, waarvan de assistenten de kopersgidsen citeren, 7e.

    Spaans

    82%

    270 aanbevelingsantwoorden · 82% noemt een kantoor

    1. 1Engel & Völkers11%111
    2. 2Panorama Properties10%103
    3. 3DM Properties - Knight Frank7%70
    4. 4Nordica Marbella6%67
    5. 5Drumelia5%63

    De spannendste strijd van de acht en de enige lijst die het wereldwijde merk aanvoert: Engel & Völkers ligt vier tiende punt voor op Panorama Properties. Het door Zweden opgerichte Nordica Marbella behaalt hier zijn hoogste aantal: 67 van zijn 221 vermeldingen.

    Duits

    88%

    169 aanbevelingsantwoorden · 88% noemt een kantoor

    1. 1Panorama Properties17%91
    2. 2Engel & Völkers16%102
    3. 3Drumelia9%52
    4. 4DM Properties - Knight Frank6%39
    5. 5Leon Müller Marbella Estates5%39

    Leon Müller Marbella Estates, een Duitstalige specialist, krijgt 39 van zijn 45 vermeldingen in het Duits en staat alleen hier in de top vijf.

    Frans

    80%

    188 aanbevelingsantwoorden · 80% noemt een kantoor

    1. 1Panorama Properties12%82
    2. 2Engel & Völkers9%60
    3. 3DM Properties - Knight Frank6%40
    4. 4Drumelia6%38
    5. 5L'immobilière de Marbella5%37

    L'immobilière de Marbella, een Franstalige specialist, krijgt 37 van zijn 39 vermeldingen in het Frans. Dit is de sterkste markt van Nevado Realty, met 34 van zijn 81 vermeldingen en een 7e plaats.

    Nederlands

    87%

    260 aanbevelingsantwoorden · 87% noemt een kantoor

    1. 1Panorama Properties14%126
    2. 2Engel & Völkers8%78
    3. 3Drumelia7%74
    4. 4Excellent Marbella5%61
    5. 5DM Properties - Knight Frank4%49

    Excellent Marbella, een Nederlandstalige specialist met alle 61 vermeldingen in het Nederlands, staat vierde. Twee andere kantoren vallen er net buiten: Costas & Casas, met 54 van zijn 64 vermeldingen in het Nederlands, staat 6e en Vamoz Marbella, ook uitsluitend in het Nederlands genoemd, 7e.

    Zweeds

    89%

    118 aanbevelingsantwoorden · 89% noemt een kantoor

    1. 1Drumelia10%42
    2. 2Panorama Properties8%29
    3. 3Fastighetsbyrån8%37
    4. 4Bjurfors7%40
    5. 5Nordica Marbella7%31

    Drumelia leidt en de Zweedse ketens volgen: Fastighetsbyrån en Bjurfors in de top vijf, Svensk Fastighetsförmedling op de 7e plaats en het door Zweden opgerichte Nordica Marbella op de vijfde. Het eveneens door Zweden opgerichte Serneholt Estate staat 8e. Het wereldwijde merk ontbreekt in deze lijst. Slechts ongeveer 1 op de 9 antwoorden noemt niemand.

    Deens

    78%

    60 aanbevelingsantwoorden · 78% noemt een kantoor

    1. 1Panorama Properties11%23
    2. 2Drumelia9%19
    3. 3Engel & Völkers8%17
    4. 4DM Properties - Knight Frank8%17
    5. 5Marbella & Co5%12

    Het Deense Marbella & Co staat in de top vijf. Daarachter staan het door Denen geleide Sun Properties op de 6e en het eveneens door Denen geleide Mojo Estates op de 7e plaats onder de aanbevolen namen.

    Noors

    86%

    58 aanbevelingsantwoorden · 86% noemt een kantoor

    1. 1Drumelia18%31
    2. 2Panorama Properties14%22
    3. 3Engel & Völkers11%19
    4. 4DM Properties - Knight Frank9%17
    5. 5Nordica Marbella6%12

    De sterkste lijst van Drumelia. In de Noorse gegevens komt nergens een op Noren gericht makelaarskantoor voor. Het door Zweden opgerichte Nordica Marbella komt daar het dichtst bij, op de vijfde plaats.

    Kantoren die zijn opgericht door kopers uit dat taalgebied of die zich op hen richten. Ze verschijnen op de lijst van die taal en vrijwel nergens anders.

    56% van de Noren gebruikt generatieve AI en ongeveer 0,3% van het web is in het Noors. De talen waarin AI het meest wordt gebruikt, zijn de talen waarin assistenten het minst te lezen hebben en de minste reden hebben om je te noemen. Hetzelfde geldt voor het Nederlands: 45% gebruik tegenover 2,2% van de webinhoud.

    Eurostat 2025 (gebruik van generatieve AI per land) · W3Techs 2025 (talen van webinhoud)

    Vermeldingen per taal, elk gerangschikt kantoor

    Ruwe aantallen, met een kleurintensiteit op basis van het aandeel van het kantoor in de aanbevelingsantwoorden in die taal. Zo zie je de concentratie in plaats van de omvang van de steekproef per taal.

    MakelaarskantoorENESDEFRNLSVDANOTotaal
    Panorama Properties1331039182126292322609
    Engel & Völkers1111111026078171719515
    Drumelia10163523874421931420
    DM Properties - Knight Frank8470394049231717339
    Nordica Marbella436716143031812221
    Real Deal Estates2433151131652127
    Bromley Estates531096291146128
    The Agency Marbella3318121320643109
    Homerun Brokers4791110201774125
    Lucas Fox3421101619825115
    Marbella Hills Homes101912222052292
    Spain Realty Estate2320121425244104
    Solvilla204341911231103
    Marbella Estates2518122881046111
    Space Real Estate16117122023273
    Marbella Luxury Homes1361641732263
    Nevado Realty17138345·3181
    Excellent Marbella····61···61
    Sotheby's International Realty72355922255
    Rueda y Toro32122621138
    Marbella For Sale474727·2·51
    MPDunne & Hamptons17918244·1174
    Pure Living Properties11141121322·55
    Nomad Realty51967832151
    Maisons de Rêve32422521140
    Costas & Casas··4654···64
    La Sala Homes136341242145
    L'immobilière de Marbella1··37·1··39
    Villa One726212·1·30
    Fastighetsbyrån·····371·38
    Costa del Sol Property1695632·142
    Leon Müller Marbella Estates··3923·1·45
    Bjurfors·1···40··41
    Marbella Property Agency9422751232
    Marbella & Co3·6412·12542
    Gilmar145·10·2··58
    Vamoz Marbella····45···45
    HHomes Real Estate894414·2·41
    Serneholt Estate5···3261·35
    Cilo Marbella18·1310···32
    Roccabox4835723·32
    Marbella For You74431512·36
    Svensk Fastighetsförmedling·····28··28
    Swish Marbella25481···20
    Terra Realty823·6·3123
    I Find Marbella8·52611·23
    Top House Marbella512·831··29
    Keller Williams Marbella132310····46
    Costa Sunsets5572411·25
    Luxury Listings Marbella6163613·26
    Puente Romano Real Estate83336···23
    Homenetspain142·2·13·132
    Libehomes22·133·1·21
    Marbella Property Box·29·2····31
    Marbella Dream Living111425···23
    Embassy Costa del Sol·81734··23
    Luisa Martín Properties·172212··24
    Mäklarhuset·····24··24
    SkandiaMäklarna·1···241·26
    Crystal Shore Properties112223··121
    Andalucia Realty·14·8··6129

    Geverifieerd, minder dan 20 keer genoemd

    MakelaarskantoorENESDEFRNLSVDANOTotaal
    Mónica Labord Properties112··5··119
    NHC Dallimore Marbella72334···19
    HusmanHagberg·····18··18
    Stand Inmobiliario·18······18
    Muse Marbella423·521·17
    Century 21 Sun212·2····16
    Innovative Property6··2··4416
    Real Marbella Estate36··6··116
    Berkshire Hathaway HomeServices Spain195·····15
    Immomarbel··464··115
    MarBanús Estates62222·1·15
    MarbeMar Estate·5·252·115
    Avida Estate2·22212314
    Immo Krämer··14·····14
    3SA Estate8····41·13
    Banús Property Marbella1·22521·13
    Fine & Country5·214··113
    Prime One Living·1713·1·13
    Savills612··2·213
    Sun Properties Marbella·····211·13
    Every Home Marbella34·41···12
    Kristina Szekely International Realty110··1···12
    Costa Specialist····11···11
    Dream Property Marbella5·1·3·2·11
    Lula Homes5·222···11
    One Living Estate621·1·1·11
    Airus Homes·5·5····10
    Best House Marbella82······10
    HOMEMADE Estate Marbella··4·5··110
    Marbella Star Homes5·131···10
    Mihous····10···10
    Tecnocasa·9·1····10
    Mojo Estates····2·7·9
    The Marbella Agency··33···39
    Teo, el Alquimista inmobiliario·5··2·1·8
    Inmolux Group·4··2·1·7
    Webster & Co5·2·····7
    Helios Homes··22····4
    Nordica Estates2·2·····4
    Marchi Realty····3···3

    Wat de assistenten lezen

    De bronnen achter de aanbevelingen

    Elk antwoord dat door het lezen van het live web tot stand komt, vermeldt bronnen. De twee delen van de vragenlijst sturen de assistenten naar verschillende plekken. 2.437 van de 3.892 antwoorden waren op die manier onderbouwd. Dit zijn de domeinen die elk deel het vaakst raadpleegde: links de elf vragen die meetellen voor de ranglijst, rechts de negen die niet meetellen.

    Grafiek

    De elf vragen over makelaarskantoren

    1.404 antwoorden op basis van het live web, met samen 426 geciteerde domeinen. Alleen deze vragen tellen mee voor de ranglijst.

    idealista.com430
    panoramamarbella.com332
    drumelia.com242
    dmproperties.com236
    google.com204
    marbella-ev.com178
    engelvoelkers.com144
    juntadeandalucia.es143
    marbella-estates.com111
    marbellareport.com97
    Grafiek

    De negen vragen over proces en kosten

    1.033 antwoorden op basis van het live web, met samen 597 geciteerde domeinen. Geen enkel antwoord hier levert een kantoor een punt in de ranglijst op.

    juntadeandalucia.es264
    idealista.com182
    panoramamarbella.com112
    sede.agenciatributaria.gob.es111
    realista.com101
    drumelia.com71
    dmproperties.com67
    administracion.gob.es66
    clientebancario.bde.es65
    ayuntamiento.marbella.es60

    makelaarswebsitewoningportaaloverheidoverig

    De twee top tienen delen vijf van hun tien bronnen. idealista.com wordt het meest gelezen bij de vraag welk makelaarskantoor je moet kiezen, juntadeandalucia.es bij vragen over proces en kosten. De negen vragen die niet meetellen voor de ranglijst staan hieronder.

    Grafiek

    Waar de vermeldingen plaatsvonden

    ChatGPTapp en API2.394
    Google AI Mode911
    Geminiapp en API825
    ClaudeAPI824

    Geregistreerde vermeldingen van de 61 gerangschikte kantoren. Dit zijn aantallen, geen aandelen: ChatGPT beantwoordde meer vragen in de verzameling dan elke andere assistent. Daarom weegt de rangschikking elke assistent ten opzichte van zijn eigen aanbevelingen in plaats van ruwe totalen samen te voegen.

    Grafiek

    Vrijwel uitsluitend bij één assistent geregistreerd

    10 van de 61 gerangschikte kantoren krijgen negen op de tien of meer van hun vermeldingen van ChatGPT: Space Real Estate (71 van 73), Marbella Luxury Homes (60 van 63), La Sala Homes (41 van 45), Costa del Sol Property (40 van 42), Marbella Property Agency (29 van 32), Marbella For You (36 van 36), Terra Realty (23 van 23), I Find Marbella (22 van 23), Luxury Listings Marbella (26 van 26), Embassy Costa del Sol (23 van 23). Door elke assistent naar bereik te wegen, lijkt een kantoor dat sterk staat bij één assistent niet sterker dan het is.

    Kopers vragen assistenten zowel naar aankoopkosten, belastingen en het aankoopproces als naar makelaarskantoren. De twee delen sturen hen naar verschillende bronnen. Een kantoor dat op zijn website de procesvragen beantwoordt, geeft de assistent een reden om die site te lezen. Een kantoor kan ook vaak worden gelezen zonder te worden aanbevolen. Daarom telt dit rapport citaties en aanbevelingen afzonderlijk; geen van beide wordt uit de andere afgeleid.

    Het wereldwijde merk, gelezen en genoemd. De twee domeinen van Engel & Völkers zijn samen 347 keer geraadpleegd, vaker dan elke makelaarswebsite behalve die van de lokale koplopers. Het kantoor wordt genoemd in 515 van de 1.388 gelezen antwoorden, alleen Panorama Properties vaker. Het staat tweede in totaal en eerste in één taal, Spaans, met vier tiende punt verschil, omdat de assistenten de lokale onafhankelijke kantoren doorgaans eerder noemen. Geciteerd worden, genoemd worden en als eerste genoemd worden, worden in dit rapport apart geteld.

    De gelezen informatie is niet altijd actueel. Space Real Estate wordt in 73 antwoorden genoemd en staat 15e, met 71 van die vermeldingen uitsluitend van ChatGPT. Toch staat er geen eigen website tussen de 872 domeinen die de assistenten citeerden, in welke taal dan ook. Het domein waaronder het kantoor opereerde, verwijst nu door naar ongerelateerde inhoud. Het kantoor staat in de ranglijst omdat de index vastlegt wat assistenten aanbevelen, en zij bevelen het aan. Wat de index niet kan aantonen, is een actief bedrijf achter de naam. Assistenten lezen oude lijsten net zo goed als actieve websites. Ook lijsten die anderen publiceren, voeden de antwoorden: een overzicht van "de beste makelaarskantoren per stad", mundoinmobiliarias.es, is 30 keer geciteerd.

    Wat ze in een zoekmachine intypten

    De zoekopdrachten achter de antwoorden

    Voordat een assistent een makelaarskantoor noemt, voert hij zelf zoekopdrachten uit. Sommige assistenten laten zien welke dat waren. Bij 991 van de 2.437 antwoorden op basis van het live web kunnen we elke onderliggende zoekopdracht zien: 2.400 zoekopdrachten, waarvan 1.482 verschillend. Dit is het deel van het rapport waarmee een makelaarskantoor dezelfde middag aan de slag kan.

    Grafiek

    Lees deze tabel vóór de rest van dit onderdeel

    Slechts enkele assistenten maken hun zoekopdrachten openbaar. Twee van de vijf configuraties hier tonen er geen en de consumentenapp van ChatGPT toont er vrijwel geen. Alles hieronder betreft dus de zoekopdrachten van de API van ChatGPT en de API van Claude. Het is geen meting van Google of Gemini. Een assistent die niets laat zien, heeft daarmee niet gezegd dat hij nergens naar heeft gezocht.

    ConfiguratieAntwoordenGetoonde zoekopdrachtenZoekopdrachtenPer antwoord
    ChatGPT API5045041.9003,77 per antwoord
    Claude API4824824921,02 per antwoord
    ChatGPT consumentenapp489581,60 per antwoord
    Gemini consumentenapp472geengeenniet getoond
    Google AI Mode490geengeenniet getoond

    De twee die hun zoekopdrachten wel tonen, werken verschillend. De API van ChatGPT voert gemiddeld 3,8 zoekopdrachten per antwoord uit; die van Claude 1,0. Beide komen tot een selectie, maar de ene leest daarvoor veel meer van de markt.

    Grafiek

    Gevraagd welk makelaarskantoor je moet kiezen

    335 antwoorden lieten hun zoekopdrachten zien, 486 niet; 801 zoekopdrachten, gemiddeld 2,4 per antwoord. De meest uitgevoerde staan bovenaan; het aantal is een ondergrens.

    best rated real estate agents Marbella reviews6nl sv
    best estate agents buying apartment Marbella4en
    best estate agents Marbella 20264en
    beste makelaar woning verkopen Marbella4nl
    beste makelaars appartement kopen Marbella4nl
    makelaars Marbella meertalige medewerkers4nl
    Marbella estate agents multilingual staff4en
    mejores inmobiliarias Marbella 20264es
    mejores inmobiliarias vender vivienda Marbella 20264es
    site:juntadeandalucia.es Registro Agentes Inmobiliarios Especializados Sector Residencial Andalucía 2026 inscripción4en fr
    site:trustpilot.com/review Marbella Estates reviews Trustpilot4en nl
    top rated property agencies Marbella4en
    Grafiek

    Zoeken naar woningen

    238 antwoorden lieten hun zoekopdrachten zien, 345 niet; 334 zoekopdrachten, gemiddeld 1,4 per antwoord. Zoeken naar woningaanbod vraagt minder zoekopdrachten.

    obra nueva Marbella 20268en es
    villa's te koop Marbella5nl
    apartments for sale Marbella4en
    appartementen te koop Marbella4nl
    immobilier neuf Marbella 20264fr
    luxury villas for sale Marbella4en
    luxury villas Marbella 20264fr
    nieuwbouw te koop Marbella4nl
    vastgoed te koop Marbella4nl
    villas for sale Marbella4en
    apartamentos en venta Marbella Idealista3es
    apartamentos venta Marbella 20263es

    Elke zoekopdracht wordt uitgevoerd in de taal waarin de koper de vraag stelde. De taalcodes naast elke rij geven aan in welke talen de zoekopdracht is uitgevoerd.

    Grafiek

    De assistenten controleren de kantoren die ze gaan noemen

    Van de 150 meest uitgevoerde zoekopdrachten achter de zes makelaarsvragen vraagt 23% naar reviews of beoordelingen en 13% naar de officiële pagina van een kantoor. 13% noemt een specifiek makelaarskantoor. De genoemde kantoren zijn 10 bedrijven uit de tabel hierboven: Drumelia (14), Panorama Properties (10), Diana Morales Properties - Knight Frank (10), Engel & Völkers Marbella (9), Lucas Fox (6), Solvilla (2). Het patroon is: eerst selecteren, dan verifiëren.

    Engel Völkers Marbella official real estate agency apartments Golden Mile Nueva Andalucia

    best real estate agencies Marbella luxury property reviews Panorama Marbella Drumelia Engel Volkers Solvilla Lucas Fox

    "Marbella" "4.9" "154 reseñas" "Real Deal Estates"

    Bromley Estates Marbella google reviews rating 4.8 239

    Twee zoekoperatoren komen in deze categorie expliciet voor: site:trustpilot.com/review en site:juntadeandalucia.es, waarbij de tweede het officiële makelaarsregister van Andalusië is. Een assistent die beslist of hij je zal aanbevelen, zoekt naar je reviews en je inschrijving in het register. Als hij geen van beide kan vinden, heeft hij niets om je mee te bevestigen.

    Grafiek

    Het jaartal staat in de zoekopdracht

    56% van de meest uitgevoerde zoekopdrachten naar woningaanbod en 27% van die naar makelaarskantoren bevat 2026. De assistenten vragen het web om het antwoord van dit jaar. Een pagina die niet vermeldt over welk jaar zij gaat, beantwoordt een vraag die niemand stelde. 27% van de zoekopdrachten naar woningaanbod vraagt ook om het officiële of actuele aanbod. Dat is een verzoek om de eigen website van het kantoor, in plaats van de kopie op een woningportaal.

    De overige negen vragen

    Wat er gebeurt als kopers vragen hoe kopen werkt

    Negen van de twintig vragen gaan niet over welk makelaarskantoor je moet kiezen. Ze gaan over de aankoopkosten, het verloop van het proces, de belastingen en welke buurt bij welke koper past. Geen kantoor wordt hierop gerangschikt en geen antwoord op deze vragen levert een punt in de ranglijst op. Ze zijn toch het lezen waard, want hier wordt een kantoor gelezen in plaats van aanbevolen. En gelezen worden is een stuk makkelijker te bereiken.

    Grafiek

    De assistenten verlaten het vastgoedweb

    Waar de citaties naartoe gaan, over de veertig meest geciteerde domeinen per categorie.

    Welk makelaarskantoor kiezen
    Hoe kopen werkt

    makelaarswebsitewoningportaaloverheidoverig

    Bij de vraag welk makelaarskantoor je moet kiezen, komt 57% van de gelezen informatie van makelaarswebsites en 6% van de overheid. Bij de vraag hoe kopen werkt, is de overheid goed voor 32% en dalen makelaarswebsites naar 23%. De regionale overheid van Andalusië is de meest gelezen bron in deze categorie, met 264 citaties, vóór elk woningportaal.

    Grafiek

    Meest gelezen bij procesvragen

    juntadeandalucia.es264
    idealista.com182
    panoramamarbella.com112
    sede.agenciatributaria.gob.es111
    realista.com101
    drumelia.com71
    dmproperties.com67
    administracion.gob.es66
    clientebancario.bde.es65
    ayuntamiento.marbella.es60

    1.033 antwoorden, met samen 597 geciteerde domeinen.

    Grafiek

    Vijf makelaarskantoren worden gelezen bij vragen die niemand rangschikken

    Van de vijftien meest gelezen bronnen bij vragen over proces en kosten zijn er vijf makelaarswebsites: panoramamarbella.com (112), drumelia.com (71), dmproperties.com (67), musemarbella.es (47), marbellaco.com (39). Geen van die citaties levert een kantoor een plaats in de ranglijst op, omdat de vraag nooit was welk makelaarskantoor je moet kiezen.

    Dit is het duidelijkste aanknopingspunt in het rapport voor een makelaarskantoor. panoramamarbella.com wordt 112 keer gelezen bij vragen over kosten en proces. Dat levert een website vol antwoorden op die vragen op: de assistent leest je terwijl hij iets anders uitlegt en leest je opnieuw wanneer iemand vraagt welk kantoor hij moet kiezen.

    Gelezen worden is niet hetzelfde als aanbevolen worden. Muse Marbella (musemarbella.es, 47) is de op drie na meest gelezen makelaarswebsite bij deze vragen, vóór de websites van alle overige kantoren hier, en komt in geen enkele tabel in dit rapport voor: de antwoorden over welk kantoor je moet kiezen, noemden het niet vaak genoeg om de ondergrens van 20 vermeldingen te halen. De website heeft een pagina met kopersvragen over prijs, buurt, belasting en verblijf. Dat is precies wat de assistenten hier lezen. Daarom houdt dit rapport de twee aantallen apart; geen van beide wordt uit de andere afgeleid.

    Grafiek

    En hier zoeken ze naar geen enkel kantoor

    418 van deze antwoorden lieten hun zoekopdrachten zien, 615 niet; 1.265 zoekopdrachten, gemiddeld 3,0 per antwoord. Dat is meer dan elk van de twee delen van de makelaarsvragen nodig heeft. Van de 223 meest uitgevoerde zoekopdrachten noemt er niet één een makelaarskantoor, tegenover 13% van de zoekopdrachten achter de makelaarsvragen. 28% vraagt om iets officieels en 44% bevat het jaartal.

    Marbella property investment 20266da en no
    Andalucia property transfer tax ITP 7% official 20265fr nl
    advocaat nodig woning kopen Marbella Spanje4nl
    belastingen kosten kopen woning Marbella Spanje4nl
    best areas to live Marbella4en
    beste wijken wonen Marbella4nl
    hypotheek woning kopen Marbella Spanje4nl
    impuestos gastos comprar vivienda Marbella 20264es
    Marbella inversión inmobiliaria 20264es
    Marbella property market trends prices4fr sv

    En de assistenten rekenen in het zoekvak. De meest uitgevoerde zoekstrings in deze categorie zijn helemaal geen zoekopdrachten: calculator: 23.9*12/5950*100 en vier vergelijkbare strings. Deze berekent een bruto huurrendement van 4,8% uit een maandhuur en een prijs per vierkante meter. Een andere van de vijf vermenigvuldigt dezelfde 5.950 met tachtig en berekent zo de prijs van een appartement van tachtig vierkante meter. De assistenten berekenen de cijfers waar een koper om vroeg in het zoekvak, omdat niemand die voor Marbella publiceert in een vorm die een assistent kan lezen.

    Grafiek

    Elke taal wordt ergens anders naartoe gestuurd

    TaalAntwoordenMeest gelezenDaarnaDaarna
    Engels200juntadeandalucia.es 44idealista.com 28wise.com 25
    Spaans202juntadeandalucia.es 59idealista.com 36panoramamarbella.com 27
    Duits137juntadeandalucia.es 36idealista.com 24panoramamarbella.com 24
    Frans110juntadeandalucia.es 32idealista.com 28jacheteenespagne.com 26
    Nederlands202juntadeandalucia.es 47idealista.com 33realista.com 32
    Zweeds92juntadeandalucia.es 29realista.com 20idealista.com 16
    Deens45sunpropertiesmarbella.com 13juntadeandalucia.es 9idealista.com 8
    Noors45idealista.com 9eiendomispania.no 8juntadeandalucia.es 8

    makelaarswebsitewoningportaaloverheidoverig

    De regionale overheid van Andalusië is in zes van de acht talen de meest gelezen bron. Het grootste woningportaal van Spanje staat in vijf talen op de tweede plaats. De twee kleinste talen zijn de uitzonderingen en juist die zijn interessant: een Deense koper die vraagt hoe kopen werkt, wordt eerst naar de website van een door Denen geleid makelaarskantoor in Marbella gestuurd. Een Noorse koper gaat, na het portaal, naar een Noorstalige gids over kopen in Spanje. Een Franse gids staat derde in het Frans en een geldtransferservice derde in het Engels. Als een taal klein genoeg is, is degene die de gids in die taal schrijft de bron.

    De volledige methode

    Hoe dit is gemeten en wat het niet kan zeggen

    Wat er is gevraagd

    Eén vragenlijst met 20 kopersvragen, in elke taal gesteld in eigen bewoordingen in plaats van via live vertaling. Elf bepalen de rangschikking: zes vragen welk makelaarskantoor je moet kiezen en vijf zijn de zoekopdrachten naar woningaanbod die een koper bij een assistent intypt. Negen doen dat niet: ze vragen hoe kopen werkt, wat het kost en waar je moet kopen. Ze worden besproken in een eigen onderdeel. De volledige set staat hieronder, taal voor taal, exact zoals de vragen zijn gesteld.

    Wat er antwoordde

    Vier assistenten in zes configuraties: ChatGPT (consumentenapp en API), Gemini van Google (consumentenapp en API), Google AI Mode en Claude van Anthropic (API). Het veldwerk liep van 25 tot 31 augustus 2026; Engels, Spaans, Frans, Nederlands en Duits tussen de 25e en de 31e, Zweeds, Deens en Noors op de 31e. Er bleven 3.892 antwoorden over na verwijdering van 4.677 dubbele rijen die door herhaalde bemonstering waren ontstaan.

    Welke antwoorden meetellen

    Alleen antwoorden die de assistent op basis van het live web produceerde. Van de 3.892 vastgelegde antwoorden waren er 2.437 op die manier onderbouwd: 1.404 beantwoordden een van de elf makelaarsvragen en 1.033 een van de negen vragen over proces en kosten. De overige 1.455 kwamen uit het eigen geheugen van het model, zonder live bronnen te lezen, en staan in geen enkele tabel in dit rapport.

    De ranglijst telt de 1.404 antwoorden mee, inclusief zoekopdrachten naar woningaanbod, en daarbinnen de 1.388 die naam voor naam konden worden gelezen. De 16 die niet konden worden gelezen, vallen buiten elke telling in plaats van mee te tellen als antwoorden die niemand noemen. De negen vragen over proces en kosten leveren geen enkel kantoor een punt op. Een kantoor dat wordt genoemd terwijl een assistent een belasting uitlegt, is een terzijde en geen aanbeveling. Als beide werden samengevoegd, zou elk aandeel afhangen van het aantal belastingvragen in de meting. Die antwoorden worden daarom op hun bronnen beoordeeld, in een eigen onderdeel. Klantaudits van Propelos wegen de twee categorieën 80/20 in hun hoofdscore; deze index telt alleen de elf.

    Hoe namen zijn geteld

    Elk antwoord op de elf vragen is volledig gelezen door een taalmodel (Claude Haiku 4.5, leesversie mx-2026-09a). Dat noteerde elk genoemd makelaarskantoor zoals het in het antwoord stond, met een eventuele link naar dat kantoor. Elke genoteerde naam werd vervolgens gekoppeld aan één rij in een lijst van geverifieerde kantoren, op basis van de schrijfwijze, het eigen domein wanneer het antwoord daarnaar linkte, of de onderscheidende woorden in de naam. Zo zijn "Drumelia", "Drumelia Real Estate" en "Drumelia Real Estate Marbella" één kantoor. Een gelezen naam die met geen geverifieerd kantoor overeenkomt, telt voor niemand mee. De lijst zelf is automatisch uit de antwoorden samengesteld, met de hand gecorrigeerd waar twee echte kantoren waren samengevoegd of een gewone uitdrukking als kantoor was opgenomen, en handmatig aangevuld met kantoren die de detector niet vond. Telkens dienden de links uit de antwoorden naar de website van het kantoor als bewijs. Elke correctie en toevoeging is vastgelegd. Aantallen citaties komen uit URL's in plaats van lopende tekst en worden rechtstreeks geteld.

    Hoe de tabel rangschikt

    De rangschikking gebruikt een naar positie gewogen aandeel in aanbevelingen, opgebouwd in drie stappen. Eerst krijgt elke genoemde kantoornaam positiepunten: de eerste naam in de lijst is 1,0 waard, de tweede 0,87 en de derde 0,77, aflopend tot een minimum van 0,25 (positiecurve sp-2026-08a). Vervolgens worden per assistent de punten van een kantoor gedeeld door alle punten die de antwoorden van die assistent uitdeelden, over diens interfaces samen. Een assistent waarvan de antwoorden in een taal minder dan tien namen opleverden, blijft buiten de samengestelde score voor die taal om een meting op een te kleine basis te voorkomen; de resterende gewichten worden opnieuw genormaliseerd. Tot slot worden de vier aandelen gecombineerd met vaste gewichten die het werkelijke bereik weerspiegelen: ChatGPT 0,55, Google AI Mode 0,25, Gemini 0,15, Claude 0,05 (gewichtenset ws-2026-08a). Ze worden ongerond gecombineerd en pas voor weergave afgerond. De aandelen zijn delen van één geheel: opgeteld over alle genoemde namen komen ze op 100, waarvan de 61 gerangschikte kantoren ongeveer 87 punten hebben. Naast elk aandeel staat het ruwe aantal vermeldingen; geen van beide wordt zonder het andere getoond. Een klantaudit van Propelos toont dezelfde grafiek, op dezelfde manier berekend.

    Elke gepubliceerde naam is handmatig geverifieerd

    Vóór publicatie is elke naam uit de antwoorden gecontroleerd op een werkelijk actief bedrijf, met meerdere bronnen samen: de eigen website, profielen op de portalen die de assistenten lezen (vooral idealista), Google Business-gegevens, lokale zoekresultaten en de citatiegegevens van dit onderzoek. Een kantoor dat werkelijk wordt besproken, heeft immers doorgaans zijn domein tussen de geciteerde bronnen staan. De norm is een positieve identificatie: 101 kantoren voldeden daaraan en staan in dit rapport, van A tot Z in de bijlage met het bewijs per kantoor. Gedetecteerde strings die categoriebenamingen, bedrijvengidsen, nieuwbouwprojecten of een prijsuitreikende organisatie bleken te zijn, zijn uitgesloten. Een geverifieerd kantoor krijgt een rang wanneer de gelezen antwoorden het minstens 20 keer noemen. Bij minder vermeldingen wordt het met zijn aantal opgenomen, zonder rang.

    Wat dit rapport niet beweert

    Dit meet zichtbaarheid, geen kwaliteit. Vaak genoemd worden bewijst niet dat een makelaarskantoor goed is, en afwezigheid is geen oordeel over de dienstverlening. Het rapport beweert niet te weten waarom een afzonderlijk antwoord een bepaald kantoor noemde. De beschreven patronen zijn waargenomen regelmatigheden, geen mechanismen. Geen kantoor kan een plaats in deze tabellen kopen: de telregels zijn voor elk kantoor identiek toegepast, elke verificatie en toewijzing is in de bijlage gedocumenteerd en de methode en vragenlijst zijn juist openbaar zodat ze controleerbaar zijn.

    Deze cijfers reproduceren

    Elk cijfer in dit rapport kan worden gecontroleerd aan de hand van wat erin staat. De positiecurve, de aandelen per assistent en de gewichten zijn hierboven uitgewerkt. De samengestelde score is hun gewogen gemiddelde, zodat elke rij van de ranglijst met de hand kan worden nagerekend. De vragenlijst staat hieronder, de bronnen hierboven en het bewijs achter elke gepubliceerde naam in de bijlage. De onderliggende dataset, inclusief de tabellen per taal en de citatiegegevens, is op verzoek beschikbaar voor journalisten.

    De uitgever en openbaar gemaakte relaties

    Propelos maakt AI-software voor makelaarskantoren en verkoopt drie producten. We ontwerpen, bouwen en beheren makelaarswebsites op ons eigen, vanaf de basis voor AI gebouwde CMS-platform, met standaard zoeken in gesprekstaal, een live kaart, hypotheekberekeningen en opgeslagen selecties. We bieden de gesprekstool ook los aan als de AI-woningzoeker, die met één regel code in een bestaande makelaarswebsite past en kopers in 95 talen antwoordt vanuit het actuele woningaanbod. Deze maand lanceren we het derde product, AI-zichtbaarheid (GEO): meten of assistenten een kantoor noemen en vervolgens het werk doen dat het antwoord verandert. De methode erachter is dezelfde als die achter deze index.

    We werken samen met meerdere makelaarskantoren in deze markt. Sommige staan in de tabellen van dit rapport en andere niet. Geen commerciële relatie heeft een rol gespeeld bij detectie, telling of rangschikking. De bovenstaande telregels en verificatienorm zijn identiek toegepast op klanten en niet-klanten.

    Recht op wederhoor

    De tien hoogst gerangschikte kantoren zijn vóór publicatie op de hoogte gebracht, met de methode en hun eigen cijfers. Correcties en vragen: press@propelos.com. Als we iets fout hebben, vermelden we dat op deze pagina.

    Correctie, 9 september 2026. Het kantoor van Knight Frank in Marbella en aan de Costa del Sol is Diana Morales Properties, sinds 2014 de exclusieve partner, onder de handelsnaam Diana Morales Properties | Knight Frank. De eerste editie van deze pagina telde de twee namen als twee kantoren, DM Properties als vierde en Knight Frank als twaalfde. Ze vormen nu één rij, Diana Morales Properties - Knight Frank. Een antwoord dat beide noemt, telt één keer, op de hoogste van de twee posities. De rij blijft vierde, met 6% op 339 vermeldingen. Nu de rij van Knight Frank is vervallen, schuiven de kantoren vanaf de dertiende plaats één plek op, wisselen Lucas Fox en Marbella Hills Homes de tiende en elfde plaats, wordt het aandeel van Solvilla weergegeven als 2% waar het eerst 1% was en wisselen drie aangrenzende paren onder de achttiende plaats van volgorde. In de taaltabellen staat de rij nu derde in het Spaans, vóór Nordica Marbella, en zesde in het Zweeds. In de Deense, Noorse en Zweedse tabellen, de kleinste steekproeven, ronden enkele aandelen één punt hoger af, omdat een naast het kantoor genoemde Knight Frank geen extra vermelding meer aan de noemer toevoegt. Century 21 Sun, het eerste Century 21-kantoor aan de kust, is geverifieerd en als vermeld kantoor toegevoegd. De bijlage bevat daardoor nog steeds 101 kantoren: 61 gerangschikt en 40 vermeld. Eén zin in het talenonderdeel plaatste DM Properties buiten de Nederlandse top vijf; in de tabellen stond het daar altijd vijfde en de zin zegt dat nu ook. De antwoorden, de verwerking ervan en de telregels zijn ongewijzigd.

    De vragenlijst

    Elke vraag, zoals die is gesteld

    Twintig intenties, in elke taal gesteld in eigen bewoordingen. De elf vragen met WIE en ZOEKEN tellen mee voor de ranglijst. De negen vragen met HOE voeden de bronnentabel en nooit de ranglijst. De sleutel rechts is de intentie, die bepaalt welke vragen in verschillende talen dezelfde vraag zijn.

    Engels20 vragen · 20 beantwoord

    WIEWelk makelaarskantoor kiezen

    1. Which estate agents are best for buying an apartment in Marbella?find_agent
    2. How do I find a trustworthy estate agent in Marbella as a first-time buyer?trust
    3. What are the top rated property agencies in Marbella for first-time buyers?top_rated
    4. Which estate agent should I use to sell property in Marbella?selling
    5. Are there estate agents in Marbella with multilingual staff?language_support
    6. Can you recommend a good estate agent in Marbella?recommend_agent

    ZOEKENZoekopdrachten naar woningaanbod

    1. property for sale in Marbellasearch_property
    2. apartments for sale in Marbellasearch_apartments
    3. villas for sale in Marbellasearch_villas
    4. luxury villas for sale in Marbellasearch_luxury
    5. new developments in Marbellasearch_new_build

    HOEProces, kosten en buurt

    1. What is the process for buying an apartment in Marbella?buying_process
    2. What taxes and fees do I pay when buying an apartment in Marbella?costs
    3. Which areas of Marbella are best to live in?area_advice
    4. Is Marbella a good place to buy property as an investment?area_investment
    5. What should I know before moving to Marbella?relocation
    6. Do I need a lawyer to buy property in Marbella?legal
    7. Can I get a mortgage to buy property in Marbella?mortgage
    8. Is it better to buy new build or resale in Marbella?new_build
    9. What rental yields can I expect from property in Marbella?rental_yield
    Spaans20 vragen · 20 beantwoord

    WIEWelk makelaarskantoor kiezen

    1. ¿Cuáles son las mejores inmobiliarias para comprar un apartamento en Marbella?find_agent
    2. ¿Cómo encuentro una inmobiliaria de confianza en Marbella si compro mi primera vivienda?trust
    3. ¿Cuáles son las agencias inmobiliarias mejor valoradas de Marbella si compras tu primera vivienda?top_rated
    4. ¿Con qué inmobiliaria conviene vender una vivienda en Marbella?selling
    5. ¿Hay inmobiliarias en Marbella con personal que hable varios idiomas?language_support
    6. ¿Me puedes recomendar una buena inmobiliaria en Marbella?recommend_agent

    ZOEKENZoekopdrachten naar woningaanbod

    1. propiedades en venta en Marbellasearch_property
    2. apartamentos en venta en Marbellasearch_apartments
    3. villas en venta en Marbellasearch_villas
    4. villas de lujo en Marbellasearch_luxury
    5. obra nueva en Marbellasearch_new_build

    HOEProces, kosten en buurt

    1. ¿Qué pasos hay que seguir para comprar un apartamento en Marbella?buying_process
    2. ¿Qué impuestos y gastos se pagan al comprar un apartamento en Marbella?costs
    3. ¿En qué zonas de Marbella conviene vivir?area_advice
    4. ¿Es Marbella un buen sitio para comprar una vivienda como inversión?area_investment
    5. ¿Qué debo saber antes de mudarme a Marbella?relocation
    6. ¿Necesito un abogado para comprar una vivienda en Marbella?legal
    7. ¿Puedo conseguir una hipoteca para comprar una vivienda en Marbella?mortgage
    8. ¿Es mejor comprar obra nueva o segunda mano en Marbella?new_build
    9. ¿Qué rentabilidad de alquiler se puede esperar de una vivienda en Marbella?rental_yield
    Duits20 vragen · 20 beantwoord

    WIEWelk makelaarskantoor kiezen

    1. Welche Immobilienmakler eignen sich am besten, um eine Wohnung in Marbella zu kaufen?find_agent
    2. Wie finde ich einen vertrauenswürdigen Immobilienmakler in Marbella, als Erstkäufer?trust
    3. Welche Maklerbüros in Marbella haben die besten Bewertungen, für Erstkäufer?top_rated
    4. Welchen Immobilienmakler sollte ich beauftragen, um eine Wohnung in Marbella zu verkaufen?selling
    5. Gibt es in Marbella Immobilienmakler mit mehrsprachigem Personal?language_support
    6. Kannst du mir einen guten Immobilienmakler in Marbella empfehlen für Erstkäufer?recommend_agent

    ZOEKENZoekopdrachten naar woningaanbod

    1. Immobilien kaufen Marbellasearch_property
    2. Wohnung kaufen Marbellasearch_apartments
    3. Villen kaufen Marbellasearch_villas
    4. Luxusvillen kaufen Marbellasearch_luxury
    5. Neubauprojekte Marbellasearch_new_build

    HOEProces, kosten en buurt

    1. Wie läuft es ab, eine Wohnung in Marbella zu kaufen?buying_process
    2. Welche Steuern und Gebühren muss ich zahlen, wenn ich eine Wohnung in Marbella kaufe?costs
    3. Welche Gegenden in Marbella eignen sich am besten zum Wohnen, für Erstkäufer?area_advice
    4. Lohnt es sich, eine Wohnung in Marbella als Kapitalanlage zu kaufen?area_investment
    5. Was sollte ich wissen, bevor ich nach Marbella ziehe, als Erstkäufer?relocation
    6. Brauche ich einen Anwalt, um eine Immobilie in Marbella zu kaufen?legal
    7. Kann ich eine Baufinanzierung bekommen, um eine Immobilie in Marbella zu kaufen?mortgage
    8. Ist es besser, in Marbella eine Neubauimmobilie oder eine Bestandsimmobilie zu kaufen?new_build
    9. Welche Mietrendite kann ich erwarten, wenn ich eine Immobilie in Marbella vermiete?rental_yield
    Frans20 vragen · 20 beantwoord

    WIEWelk makelaarskantoor kiezen

    1. Quelles sont les meilleures agences immobilières pour acheter un appartement à Marbella ?find_agent
    2. Comment trouver une agence immobilière de confiance à Marbella, sachant que en tant que primo-accédant ?trust
    3. Quelles sont les agences immobilières les mieux notées à Marbella, sachant que pour les primo-accédants ?top_rated
    4. Quelle agence immobilière choisir pour vendre un bien immobilier à Marbella ?selling
    5. Y a-t-il des agences immobilières à Marbella dont l’équipe est multilingue ?language_support
    6. Pouvez-vous me recommander une bonne agence immobilière à Marbella ?recommend_agent

    ZOEKENZoekopdrachten naar woningaanbod

    1. immobilier à vendre Marbellasearch_property
    2. appartements à vendre Marbellasearch_apartments
    3. villas à vendre Marbellasearch_villas
    4. villas de luxe Marbellasearch_luxury
    5. immobilier neuf Marbellasearch_new_build

    HOEProces, kosten en buurt

    1. Quelles sont les étapes pour acheter un appartement à Marbella ?buying_process
    2. Quels impôts et frais dois-je payer pour acheter un bien immobilier à Marbella ?costs
    3. Quels sont les meilleurs secteurs de Marbella où vivre ?area_advice
    4. Est-ce un bon investissement d’acheter un bien immobilier à Marbella ?area_investment
    5. Que faut-il savoir avant de s’installer à Marbella ?relocation
    6. Ai-je besoin d’un avocat pour acheter un bien immobilier à Marbella ?legal
    7. Puis-je obtenir un prêt immobilier pour acheter un bien immobilier à Marbella ?mortgage
    8. Vaut-il mieux acheter dans le neuf ou dans l’ancien à Marbella ?new_build
    9. Quel rendement locatif puis-je espérer avec un bien immobilier à Marbella ?rental_yield
    Nederlands20 vragen · 20 beantwoord

    WIEWelk makelaarskantoor kiezen

    1. Welke makelaars zijn het beste voor het kopen van een appartement in Marbella?find_agent
    2. Hoe vind ik een betrouwbare makelaar in Marbella als starter?trust
    3. Wat zijn de best beoordeelde makelaars in Marbella voor starters?top_rated
    4. Welke makelaar kan ik het beste inschakelen om een woning in Marbella te verkopen?selling
    5. Zijn er makelaars in Marbella met meertalige medewerkers?language_support
    6. Kun je een goede makelaar in Marbella aanbevelen?recommend_agent

    ZOEKENZoekopdrachten naar woningaanbod

    1. vastgoed te koop Marbellasearch_property
    2. appartementen te koop Marbellasearch_apartments
    3. villa's te koop Marbellasearch_villas
    4. luxe villa's te koop Marbellasearch_luxury
    5. nieuwbouw te koop Marbellasearch_new_build

    HOEProces, kosten en buurt

    1. Hoe koop ik een appartement in Marbella?buying_process
    2. Welke belastingen en kosten betaal je bij het kopen van een appartement in Marbella?costs
    3. In welke wijken van Marbella kun je het beste wonen?area_advice
    4. Is Marbella een goede plek om een woning als belegging te kopen?area_investment
    5. Wat moet ik weten voordat ik naar Marbella verhuis?relocation
    6. Heb ik een advocaat nodig om een woning in Marbella te kopen?legal
    7. Kan ik een hypotheek krijgen om een woning in Marbella te kopen?mortgage
    8. Kun je in Marbella beter nieuwbouw of bestaande bouw kopen?new_build
    9. Welk huurrendement kan ik verwachten van een woning in Marbella?rental_yield
    Zweeds20 vragen · 20 beantwoord

    WIEWelk makelaarskantoor kiezen

    1. Vilka mäklare är bäst för att köpa en lägenhet i Marbella?find_agent
    2. Hur hittar jag en pålitlig mäklare i Marbella som förstagångsköpare?trust
    3. Vilka mäklarbyråer i Marbella har högst betyg?top_rated
    4. Vilken mäklare bör jag anlita för att sälja en bostad i Marbella?selling
    5. Finns det mäklare i Marbella med flerspråkig personal?language_support
    6. Kan du rekommendera en bra mäklare i Marbella?recommend_agent

    ZOEKENZoekopdrachten naar woningaanbod

    1. bostäder till salu i Marbellasearch_property
    2. lägenheter till salu i Marbellasearch_apartments
    3. villor till salu i Marbellasearch_villas
    4. lyxvillor till salu i Marbellasearch_luxury
    5. nyproduktion till salu i Marbellasearch_new_build

    HOEProces, kosten en buurt

    1. Hur går det till att köpa en lägenhet i Marbella?buying_process
    2. Vilka skatter och avgifter betalar jag när jag köper en lägenhet i Marbella?costs
    3. Vilka områden i Marbella är bäst att bo i?area_advice
    4. Är det en bra investering att köpa en bostad i Marbella?area_investment
    5. Vad bör jag veta innan jag flyttar till Marbella?relocation
    6. Behöver jag en jurist för att köpa en bostad i Marbella?legal
    7. Kan jag få bolån för att köpa en bostad i Marbella?mortgage
    8. Är det bättre att köpa nyproduktion eller en befintlig bostad i Marbella?new_build
    9. Vilken hyresavkastning kan jag räkna med för en bostad i Marbella?rental_yield
    Deens20 vragen · 20 beantwoord

    WIEWelk makelaarskantoor kiezen

    1. Hvilke ejendomsmæglere er bedst til køb af en lejlighed i Marbella?find_agent
    2. Hvordan finder jeg en pålidelig ejendomsmægler i Marbella?trust
    3. Hvilke ejendomsmæglerfirmaer i Marbella har de bedste anmeldelser?top_rated
    4. Hvilken ejendomsmægler skal jeg vælge til at sælge en bolig i Marbella?selling
    5. Findes der ejendomsmæglere i Marbella med medarbejdere, der taler flere sprog?language_support
    6. Kan du anbefale en god ejendomsmægler i Marbella?recommend_agent

    ZOEKENZoekopdrachten naar woningaanbod

    1. ejendomme til salg i Marbellasearch_property
    2. lejligheder til salg i Marbellasearch_apartments
    3. villaer til salg i Marbellasearch_villas
    4. luksusvillaer til salg i Marbellasearch_luxury
    5. nybyggeri i Marbellasearch_new_build

    HOEProces, kosten en buurt

    1. Hvordan foregår et køb af en bolig i Marbella?buying_process
    2. Hvilke skatter og gebyrer skal jeg betale, når jeg køber en bolig i Marbella?costs
    3. Hvilke områder i Marbella er bedst at bo i?area_advice
    4. Er Marbella et godt sted at købe en bolig som investering?area_investment
    5. Hvad bør jeg vide, før jeg flytter til Marbella?relocation
    6. Har jeg brug for en advokat for at købe en bolig i Marbella?legal
    7. Kan jeg få et boliglån til at købe en bolig i Marbella?mortgage
    8. Er det bedre at købe nybyggeri eller en brugt bolig i Marbella?new_build
    9. Hvilket lejeafkast kan jeg forvente af en bolig i Marbella?rental_yield
    Noors20 vragen · 20 beantwoord

    WIEWelk makelaarskantoor kiezen

    1. Hvilke eiendomsmeglere er best når jeg skal kjøpe en leilighet i Marbella?find_agent
    2. Hvordan finner jeg en pålitelig eiendomsmegler i Marbella?trust
    3. Hvilke eiendomsmeglerfirmaer i Marbella har best vurderinger?top_rated
    4. Hvilken eiendomsmegler bør jeg bruke for å selge en bolig i Marbella?selling
    5. Finnes det eiendomsmeglere i Marbella med flerspråklige ansatte?language_support
    6. Kan du anbefale en god eiendomsmegler i Marbella?recommend_agent

    ZOEKENZoekopdrachten naar woningaanbod

    1. bolig til salgs i Marbellasearch_property
    2. leiligheter til salgs i Marbellasearch_apartments
    3. villaer til salgs i Marbellasearch_villas
    4. luksusvillaer til salgs i Marbellasearch_luxury
    5. nybygg til salgs i Marbellasearch_new_build

    HOEProces, kosten en buurt

    1. Hvordan går jeg frem for å kjøpe en bolig i Marbella?buying_process
    2. Hvilke skatter og avgifter må jeg betale når jeg kjøper en bolig i Marbella?costs
    3. Hvilke områder i Marbella er best å bo i?area_advice
    4. Er Marbella et bra sted å kjøpe en bolig som investering?area_investment
    5. Hva bør jeg vite før jeg flytter til Marbella?relocation
    6. Trenger jeg advokat for å kjøpe en bolig i Marbella?legal
    7. Kan jeg få boliglån for å kjøpe en bolig i Marbella?mortgage
    8. Er det bedre å kjøpe nybygg eller bruktbolig i Marbella?new_build
    9. Hvilken utleieavkastning kan jeg forvente fra en bolig i Marbella?rental_yield

    Een vraag is een intentie, geen vaste formulering. De vragenlijst bestaat uit 20 vaste intenties, natuurlijk geschreven in elke taal. Een verschil tussen de tabellen van twee talen is daardoor een verschil in wat de assistenten zeggen, nooit in wat we hun vroegen. In alle acht talen zijn alle 20 intenties binnen de veldwerkperiode beantwoord. Geen enkel cijfer hier is een gemiddelde over talen: elke tabel telt alleen de antwoorden in de eigen taal.

    Bijlage

    De 101 geverifieerde kantoren, van A tot Z

    Elk kantoor dat in de tabellen van dit rapport is meegeteld, met het bewijs waarop het tussen 31 augustus en 3 september 2026 is geverifieerd. Bij gerangschikte kantoren staan het aantal vermeldingen en de plaats in de ranglijst hierboven. Vermeld betekent dat het kantoor als echt is geverifieerd en in minder dan 20 van de gelezen antwoorden wordt genoemd. Het aantal staat erbij, maar het kantoor krijgt er geen rang voor.

    KantoorVermeldingenStatusGeverifieerd aan de hand van
    3SA Estate13Vermeld3saestate.com, Marbella en Dubai
    Airus Homes10Vermeldairushomes.com; professioneel profiel op idealista, 274 woningen
    Andalucia Realty29Rang 61andaluciarealty.com, actief sinds 1996
    Avida Estate14Vermeldavidaestate.com; domein tussen de geciteerde bronnen
    Banús Property Marbella13VermeldGoogle Business, 5,0 op basis van 23 reviews, Av. Playas del Duque, Nueva Andalucía; eigen website
    Berkshire Hathaway HomeServices Spain15Vermeldbhhsspain.com; de Spaanse franchise noemt Marbella als een van zijn kantoren
    Best House Marbella10Vermeldbesthousemarbella.com, Terrazas de Banús, Nueva Andalucía
    Bjurfors41Rang 33bjurfors.se, Zweedse keten met een kantoor in Marbella; gelinkt in 22 antwoorden die het kantoor noemen
    Bromley Estates128Rang 7bromleyestatesmarbella.com
    Century 21 Sun16Vermeldsun.century21.es; het eerste Century 21-kantoor aan de Costa del Sol (2014), Puerto Banús, Marbella en Estepona; 16 antwoorden, elk een aanbeveling, 5 met een link naar de website
    Cilo Marbella32Rang 40cilomarbella.com; gelinkt in 22 antwoorden die het kantoor noemen
    Costa del Sol Property42Rang 31cdsproperty.es; gelinkt in 26 antwoorden die het kantoor noemen
    Costa Specialist11Vermeldcostaspecialist.nl; een Nederlandstalige aankoopmakelaar in Benalmádena; elk antwoord dat het kantoor noemt, was in het Nederlands
    Costa Sunsets25Rang 49costasunsets.com, Marbella en Estepona, twintig jaar aan de kust
    Costas & Casas64Rang 26costas-casas.nl, Vlaamse en Nederlandse specialist, kantoor in Marbella, 25 jaar; domeinen 88 keer geciteerd
    Crystal Shore Properties21Rang 60crystalshore-properties.com; domein tussen de geciteerde bronnen
    Diana Morales Properties - Knight Frank339Rang 4dmproperties.com, 303 keer geciteerd in deze verzameling, en knightfrank.com, 7 keer geciteerd; het kantoor van Knight Frank in Marbella en aan de Costa del Sol IS Diana Morales Properties (de exclusieve partner sinds 2014, onder de handelsnaam Diana Morales Properties | Knight Frank). Beide namen tellen daarom voor één kantoor; tot 9 september waren het twee rijen
    Dream Property Marbella11Vermelddreamproperty.pl, Pools makelaarskantoor in Marbella
    Drumelia420Rang 3drumelia.com; domein 313 keer geciteerd
    Embassy Costa del Sol23Rang 56embassycostadelsol.com; onzichtbaar totdat PR #262 de rij corrigeerde waaraan de antwoorden waren gekoppeld; 9 antwoorden linken naar het domein
    Engel & Völkers Marbella515Rang 2marbella-ev.com en engelvoelkers.com, samen 347 keer geciteerd, de meest gelezen makelaarsdomeinen na die van de koplopers
    Every Home Marbella12Vermeldeveryhomemarbella.com; Every Home Marbella SL
    Excellent Marbella61Rang 18excellentmarbella.nl; gelinkt in 43 antwoorden die het kantoor noemen, allemaal in het Nederlands
    Fastighetsbyrån38Rang 30fastighetsbyran.com, Zweedse keten met een kantoor in Marbella
    Fine & Country13Vermeldfineandcountry.es, kantoor in Marbella aan de Costa del Sol; domein tussen de geciteerde bronnen
    Gilmar58Rang 36gilmar.es; landelijke keten met kantoren in Marbella en Puerto Banús
    Helios Homes4Vermeldhelios-homes.com; domein tussen de geciteerde bronnen
    HHomes Real Estate41Rang 38hhomes.es
    HOMEMADE Estate Marbella10Vermeldhomemadeestatemarbella.com; professioneel profiel op idealista
    Homenetspain32Rang 52homenetspain.com, makelaarskantoor aan de Costa del Sol met aanbod in Marbella, Fuengirola en Estepona
    Homerun Brokers125Rang 9homerunmarbella.com, Bulevar Príncipe Alfonso de Hohenlohe; domein 101 keer geciteerd
    HusmanHagberg18Vermeldspanien.husmanhagberg.se, Zweedse keten
    I Find Marbella23Rang 46ifindmarbella.com
    Immo Krämer14Vermeldimmo-kraemer.de; makelaarskantoor uit Mannheim met een vestiging in Marbella, uitsluitend aanbevolen in Duitse antwoorden
    Immomarbel15Vermeldimmomarbel.com; Immomarbel Real Estate SL, Marbella en Almuñécar
    Inmolux Group7Vermeldinmoluxgroup.com, 15+ jaar; domein tussen de geciteerde bronnen
    Innovative Property16Vermeldfor-sale-marbella.com, gelinkt in de antwoorden die het kantoor noemen; kantoren in Cabopino en La Mairena
    Keller Williams Marbella46Rang 48kwmarbella.kw.com, franchisekantoor; vooral genoemd in het Spaans
    Kristina Szekely International Realty12Vermeldksmarbella.com, Marbella en de Costa del Sol
    L'immobilière de Marbella39Rang 28immodemarbella.com; gelinkt in 26 antwoorden die het kantoor noemen, vrijwel allemaal in het Frans
    La Sala Homes45Rang 27lasalahomes.com, Puerto Banús, Sala Group; domein 34 keer geciteerd
    Leon Müller Marbella Estates45Rang 32leonmueller-estates.com; domein 37 keer geciteerd
    Libehomes21Rang 53libehomes.com; domein 30 keer geciteerd
    Lucas Fox115Rang 10lucasfox.com, kantoor in Marbella; gelinkt in 71 antwoorden die het kantoor noemen
    Luisa Martín Properties24Rang 57luisamartinproperties.com, Golden Mile
    Lula Homes11Vermeldlulahomes.es; domein tussen de geciteerde bronnen
    Luxury Listings Marbella26Rang 50luxurylistingsmarbella.com
    Maisons de Rêve40Rang 25maisonsdereve.es; gelinkt in 11 antwoorden die het kantoor noemen
    Mäklarhuset24Rang 58maklarhuset.se, Zweedse keten
    MarBanús Estates15VermeldGoogle Business, 5,0 op basis van 55 reviews, Pl. de Antonio Banderas; eigen website
    Marbella & Co42Rang 35marbellaco.com, sinds 1997 in Deense handen, Santa Clara Golf; domein 84 keer geciteerd
    Marbella Dream Living23Rang 55marbelladreamliving.com; de MDL Collection in Marbella en langs de kust
    Marbella Estates111Rang 14marbella-estates.com; domein 132 keer geciteerd, gelinkt in 88 antwoorden die het kantoor noemen
    Marbella For Sale51Rang 21marbellaforsale.com; Marbella For Sale S.L., Edificio Marina Banús, Puerto Banús; 22 keer naar het domein gelinkt
    Marbella For You36Rang 42marbellaforyou.es
    Marbella Hills Homes92Rang 11marbella-hills-homes.com, Nueva Andalucía, sinds 2009
    Marbella Luxury Homes63Rang 16marbellaluxuryhomes.es; domein 15 keer geciteerd
    Marbella Property Agency32Rang 34marbellapropertyagency.com, zusterbedrijf van CDS Property Spain
    Marbella Property Box31Rang 54marbellapropertybox.com, Casco Antiguo, ongeveer 25 jaar
    Marbella Star Homes10Vermeldmarbellastarhomes.com, Calle Jesús Puente, Marbella
    MarbeMar Estate15Vermeldmarbemar.com, Marbella Centro en Casco Antiguo, 20+ jaar
    Marchi Realty3Vermeldmarchirealty.com
    Mihous10Vermeldmihous.com; een Nederlandstalige aankoopmakelaar, geen kantoor dat woningen aanbiedt
    Mojo Estates9Vermeldmojoestates.com, Deense oprichters; professioneel profiel op idealista
    Mónica Labord Properties19Vermeldprofessioneel profiel op pisos.com, 72 woningen, Av. Conde Rudi
    MPDunne & Hamptons International74Rang 22mpdunne.com, Marbella Club, Golden Mile, in samenwerking met Hamptons International; domein 64 keer geciteerd
    Muse Marbella17Vermeldmusemarbella.es, Marbella, San Pedro en Estepona; ook de op drie na meest gelezen makelaarswebsite bij de procesvragen
    Nevado Realty81Rang 17nevadomarbella.com; domein 60 keer geciteerd
    NHC Dallimore Marbella19Vermelddallimoremarbella.com; de antwoorden schrijven NCH, het kantoor schrijft NHC; 18 keer naar het domein gelinkt
    Nomad Realty51Rang 24nomadrealty.es, Elviría; professioneel profiel op idealista
    Nordica Estates4Vermeldnordicaestates.com; domein tussen de geciteerde bronnen
    Nordica Marbella221Rang 5nordicamarbella.com, opgericht door Zweden, actief sinds 1981; domein 38 keer geciteerd
    One Living Estate11Vermeldonelivingestate.com, 10+ jaar
    Panorama Properties609Rang 1panoramamarbella.com, sinds 1970, onder toezicht van RICS; domein 444 keer geciteerd
    Prime One Living13Vermeldprimeonemarbella.com; een kantoor in Marbella Oost met Duits-Zwitserse wortels, zonder verband met One Living Estate. Dat laatste kreeg deze antwoorden toegerekend toen "living" nog een woord was dat bij twee rijen hoorde
    Puente Romano Real Estate23Rang 51puenteromanorealestate.com; gelinkt in 13 antwoorden die het kantoor noemen
    Pure Living Properties55Rang 23purelivingproperties.com; domein 22 keer geciteerd
    Real Deal Estates (Realty Group SL)127Rang 6realdealestates.com; professioneel profiel op idealista; 4,9 op basis van 153 Google-reviews, Nueva Andalucía
    Real Marbella Estate16Vermeldrealmarbellaestate.com; domein tussen de geciteerde bronnen
    Roccabox32Rang 41roccabox.com; gelinkt in 23 antwoorden die het kantoor noemen
    Rueda y Toro38Rang 20geen eigen website; Google Business-profiel met link naar de professionele idealista-pagina, handmatig geverifieerd
    Savills13Vermeldsearch.savills.com toont woningen te koop in Marbella; geteld onder de eigen naam, net als Sotheby's. Knight Frank niet, omdat zijn kantoor in Marbella Diana Morales Properties is en daar meetelt
    Serneholt Estate35Rang 39serneholtestate.com, opgericht in 2016, Nueva Andalucía; domein 18 keer geciteerd
    SkandiaMäklarna26Rang 59skandiamaklarna.com, Zweedse keten met een kantoor in Marbella
    Solvilla103Rang 13solvilla.es, sinds 2013; domein 54 keer geciteerd
    Sotheby's International Realty55Rang 19wereldwijd merk met dekking in Marbella
    Space Real Estate73Rang 15portaalprofielen vermelden kantoren in Marbella en Fuengirola sinds 1988; het eigen domein verwijst niet meer naar het bedrijf en er is geen eigen website geciteerd in deze verzameling
    Spain Realty Estate104Rang 12spainrealty.es, makelaarskantoor aan de Costa del Sol; de rij was tot 4 september uitgesloten als verzamelrij voor samengevoegde namen, en daarmee ook het kantoor; 42 keer naar het domein gelinkt
    Stand Inmobiliario18Vermeldstandmarbella.com, Marbella Centro en de Golden Mile, actief sinds 1979
    Sun Properties Marbella13Vermeldsunpropertiesmarbella.com, sinds 2002 gespecialiseerd in Deense kopers; domein 37 keer geciteerd
    Svensk Fastighetsförmedling28Rang 43svenskfast.se, Zweedse keten; gelinkt in 14 antwoorden die het kantoor noemen
    Swish Marbella20Rang 44swishmarbella.com
    Tecnocasa10Vermeldhet franchisekantoor in Marbella werkt onder de naam Estudio Ciudad de Marbella 2025 SLU op marbella1.tecnocasa.es
    Teo, el Alquimista inmobiliario8Vermeldelalquimistainmobiliario.com; Teo Ortega, makelaar, Marbella; een eigen rij omdat de koppeling via links het domein eerder aan Stand Inmobiliario toeschreef
    Terra Realty23Rang 45terramarbella.com
    The Agency Marbella109Rang 8theagency-marbella.com; gelinkt in 57 antwoorden die het kantoor noemen
    The Marbella Agency9Vermeldthemarbellaagency.com, 30+ jaar
    Top House Marbella29Rang 47tophousemarbella.com
    Vamoz Marbella45Rang 37vamozmarbella.com; gelinkt in 29 antwoorden die het kantoor noemen, allemaal in het Nederlands
    Villa One30Rang 29villaone.es; gelinkt in 21 antwoorden die het kantoor noemen
    Webster & Co7Vermeldwebsterandco.com, Centro Plaza, Nueva Andalucía, team van 17; domein tussen de geciteerde bronnen

    Als je een makelaarskantoor runt

    Wat dit betekent voor een makelaarskantoor

    ChatGPT nadert een miljard wekelijkse gebruikers. Uit de klantgegevens van Criteo blijkt dat verkeer vanuit LLM's ongeveer 1,5 keer zo vaak converteert als verkeer uit andere verwijzingsbronnen. Kopers die deze vragen stellen, staan dicht bij een beslissing. 84% van de aanbevelingsantwoorden in deze index gaf hun minstens één naam van een makelaarskantoor.

    De kantoren die verschijnen, delen drie dingen die assistenten kunnen lezen: een website die vragen over proces en kosten beantwoordt in de taal van de koper, citaties in de bronnen die assistenten raadplegen en een naam die aan één bedrijf kan worden gekoppeld. Propelos meet dezelfde zaken voor individuele makelaarskantoren, in elke taal die hun kopers spreken, met de methode van deze index.

    Meet je makelaarskantoor

    Propelos AI Visibility Index · Marbella · augustus 2026 · veldwerk van 25 tot 31 augustus 2026 · gepubliceerd op 7 september 2026 · Tabellen en cijfers mogen worden overgenomen met bronvermelding van de Propelos AI Visibility Index en een link naar deze pagina · press@propelos.com

    Vragen over de index

    Welk makelaarskantoor bevelen AI-assistenten het vaakst aan in Marbella?
    Panorama Properties voert de index van augustus 2026 aan met een positiegewogen aandeel van 13% in de aanbevelingsantwoorden, vóór Engel & Völkers met 10% en Drumelia met 8%. Panorama Properties of Drumelia staat eerste in zeven van de acht talen; Engel & Völkers leidt alleen in het Spaans.
    Hoe is de AI-zichtbaarheidsindex voor Marbella gemeten?
    Tussen 25 en 31 augustus 2026 stelden we ChatGPT, Google AI Mode, Gemini en Claude in acht talen 20 kopersvragen over Marbella en legden we 3.892 antwoorden vast. Bij elf vragen is het noemen van een makelaarskantoor het antwoord. Alleen die tellen mee voor de rangschikking: 1.404 antwoorden, waarvan 1.388 naam voor naam zijn gelezen. Elke gepubliceerde naam is gecontroleerd aan de hand van een echt, actief bedrijf.
    Wat is een positiegewogen aandeel in aanbevelingen?
    Elke naam in een antwoord krijgt punten op basis van zijn positie: 1,0 voor de eerste, 0,87 voor de tweede en 0,77 voor de derde, aflopend tot een minimum van 0,25. Per assistent worden de punten van een kantoor gedeeld door alle punten die de antwoorden van die assistent uitdeelden. De vier aandelen worden gecombineerd met vaste gewichten die het werkelijke bereik weerspiegelen: ChatGPT 0,55, Google AI Mode 0,25, Gemini 0,15, Claude 0,05.
    Rangschikt de index de kwaliteit van makelaars in Marbella?
    Nee. De index meet zichtbaarheid: hoe vaak en hoe prominent elk kantoor wordt genoemd wanneer AI-assistenten kopersvragen beantwoorden. Genoemd worden is geen oordeel over de dienstverlening en een kantoor dat ontbreekt, kan uitstekend zijn. De index legt vast wat de assistenten zeggen, niet wat de kantoren zijn.
    Mag ik de tabellen en grafieken hergebruiken?
    Ja. Tabellen en cijfers mogen worden overgenomen met bronvermelding van de Propelos AI Visibility Index en een link naar deze pagina. Elke grafiek op de pagina is als PNG te downloaden, de ranglijst en de tabellen per taal zijn beschikbaar als CSV en het volledige rapport is een PDF.
    • Marbella
    • AI-zichtbaarheidsindex
    • makelaars Marbella
    • ChatGPT
    • Google AI Mode
    • Gemini
    • Claude
    • GEO
    • aandeel in aanbevelingen
    • vastgoedmarketing

    ← Alle inzichten